Alper Özdil

Müzik

<- ana sayfaya geri dön

Bağımsız bir müzisyen olarak şu sıralar electronic, dark-ambient, ambient, cinematic tarz olarak kategorize edebileceğimiz, tamamı enstrümental bir albüm çalışması içerisindeyim. 2020'nin ilk yarısında bu ilk albümümü bağımsız olarak çeşitli streaming platformlarında dijital olarak yayınlamayı planlamaktayım. Parçaları single olarak dinlemek isterseniz aşağıdaki soundcloud profilimden ulaşabilirsiniz.

Müzik geçmişim hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse : müziğe olan ilgim çok küçük yaşlarda (80'lerin başında) ailemin ve abi, ablalarımın dinlediği dönemin hit müzikleri sayesinde başladı. "Mutlak Kulak" (Absolute Hearing) olmanın verdiği avantajlar ile konservatuara özel yetenek sınavı ile kabul edildim ancak gitmeme kararı aldım (6 yaşında :) ) .Sonrasında evde piyano ve müzik bilgisi eğitimleri aldım.

 

Synthesizer özellikli bir klavye aldığımda her şey değişti. Yeni "sesler" üretmek, bıkmadan gece gündüz onlarla oynayıp, farklı sesleri birleştirmek vazgeçemeyeceğim bir hobi haline gelmişti. 90'larda PC'lerin de yaygınlaşması ile - teknolojiyi takip eden bir genç olarak -  dijital ortamda da sesler üretip amatör & self-taught olarak kayıt yapmaya başladım. O dönem (90'ların başı) 50'ye yakın bestemi disket sürücülerde kaybettim ve müziğe uzun bir süre ara verdim.

Bu uzun aradan (15 yıl) sonra 2015'de yeniden elektronik müzik ile amatör olarak müziği aktif hobim haline getirdim. (müziğimi kategorize etmekten nefret ederim ki çok çeşitli bir yelpazeye sığdırabileceğimizi düşündüğüm tarzlarda elemanlar içerdiğini düşünüyorum - ambient, dark ambient, cinematic, new age, synthwave, darkwave vs.) Ben sadece sürekli deniyorum, gelişiyorum ve bunu sizlerle paylaşıyorum. Kısmetse 2020'de ilk albümüm ile görüşmek üzere. 

Gelişmeleri sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

soundcloud üzerinden single'larıma ulaşabilirsiniz

Nasıl Çalınır Videoları

Diğer hobilerimden vakit kaldıkça nasıl çalınır videoları çekiyorum. Kanalıma abone olun beyleeer

Şuan Kullandığım Araçlar

NEKTAR Impact LX 25+

Logic Pro X

Casio CTK 811 EX -mefta :(