DSC_1158.JPG

∆Ӫ
Alper Özdil

Müzik de ,diğer tüm sanatsal uğraşlarım gibi, benim için bir kariyer değil, bir sanatsal dışavurum.

Henüz 7 yaşındayken - mutlak kulak olmanın avantajı ile %100 burs ile kazandığım konservatuara devam etmek yerine, özel ders olarak aldığım temel müzik ve piyano eğitimimi de yarıda kesip kendi kendime digital araçlar ile müzik yapmayı ve dijital müzik prodüksiyonunu öğrendim.

 

Kendi seslerimi üretmek ve bunları dijital ortamda çeşitli araçlar ile birleştirerek deneyesel çalışmalar yapmak bana daha cazip geldi.

 

Bu anlamda bestelerimi her zaman enstrümental olarak oluşturdum. Duygularımı sözler ile değil, sesler ve melodiler ile ifade etme yolunu seçtim.

Amatör bir hobi olarak uzun yıllar devam ettirdiğim müziği, profesyonel seviyeye taşıyarak, bağımsız  bir müzisyen etiketiyle,

ilk albümüm olan "Singularity Transformation" ı 14.05.2020 tarihinde yayınladım. 

  

Her zaman bağımsız bir müzisyen olarak kalma düşüncesindeyim çünkü kişilik tipimin önemli kısmını oluşturan, deneme, öğrenme, değişim, inovasyon gibi özelliklerimi, hiçbir kuruma bağlı kalmadan, ancak bu şekilde hep aktif tutabileceğime inanıyorum.

Müzik stilimi tür bağımsız (genre-free) olarak görüyorum ancak bir tanım gerekirse, karanlık bir temel üzerinde elektronik ve organik seslerin deneysel olarak birleşmesi olarak tanımlayabilirim. Darkwave, Dark-ambient, Cinematic, Downtempo, EDM, Electronica gibi çeşitli öğeler içermektedir. 

 

DİSKOGRAFİM

SINGULARITY
TRANSFORMATION
14.05.2020

BAĞIMSIZ MÜZİSYEN OLARAK YAYINLADIĞIM İLK ELEKTRONİK MÜZİK ALBÜMÜM OLAN SİNGULARİTY TRANFORMATİON; DARK-AMBİENT, AMBİENT, DARKWAVE, SYNTHWAVE, CİNEMATİC, EDM VS. ÖĞELERİNİ İÇEREN DENEYSEL VE TAMAMI ENSTRÜMENTAL BİR ALBÜM OLARAK TANIMLAYABİLİRİM.

ALBÜMÜN KONUSUNU, SONUNDA PİŞMAN OLACAĞINI BİLMEYEN BİR YAPAY ZEKANIN İNSANA DÖNÜŞME HİKAYESİ OLARAK ÖZETLEYEBİLİRİM. ŞARKILARIN SIRASINI VE İSİMLENDİRİLMESİNİ, HİKAYENİN ANLATIMI AÇISINDAN ÖZELLİKLE BU ŞEKİLDE DÜZENLEDİM.

 

SON YILLARDA ÇOKÇA SÖZÜ GEÇEN SİNGULARİTY VE ÇEŞİTLİ NEUROSİENCE, YAPAY ZEKA VS. HAKKINDA OKUDUĞUM KİTAPLARDAN İLHAM ALIP, BUNU MÜZİĞE DÖNÜŞTÜRME HİSSİ İLE YOLA ÇIKTIM.

icon1@2x.png
1_fF0VVD5cCRam10rYvDeTOw.jpeg
unnamed.png
images.png
youtube-music-logo-50422973B2-seeklogo.c
download.jpeg
singularity_transformation_album_cover.p

how to play videolarım

Diğer hobilerimden vakit kaldıkça nasıl çalınır videoları çekiyorum. (Ganalıma abone olun beyleeer)

KULLANDIĞIM GÜNCEL EKIPMANLAR

logiclogo.png

Logic Pro X

ImpactLX25P-large.jpg

NEKTAR Impact LX 25+

Yamaha-P45.jpg

Yamaha P45

ctk.png

Casio CTK 811 EX -mefta :( (RIP)

bu model özel bir saygıyı hakediyor. 20 sene bana hizmet etti. Dönemin en iyi synth-klavye-workstationlarından biriydi.