Darkwing Duck - Michael Jackson ilişkisi.

En son güncellendiği tarih: 6 May 2020

Merhabalar,

Bugün size neredeyse 20 yıllık bir komplo teorimi ortaya süreceğim. ister inanırsınız ister inanmazsınız ancak bunları anlatmak zorundayım.


Beni ancak 80'lerin sonu 90'ların başı dönemi iyi anlayacaktır ve "belki, acaba" diye sorup sorgulayacaktır.

Öncelikle ne yazık ki elimde hiç resmi bir belge yok. Zaten 20 yılı aşkın süredir bunu anlatmamamın sebebi bu. MJ öldü gitti ama bu konu ile ilgili ne bir döküman ne de bir söylenti var.

Delillerimin hepsi kendi gözlem ve araştırmalarım sonucu vardığım sonuçlardır

1-) Ben bir mutlak kulağım (absolute hearing, perfect pitch) hem de oldukça iyilerinden biri. Darkwing Duck ilk çıktığı dönemde zaten ben bir MJ hayranıydım ve tüm şarkılarını en ufak ses detaylarına kadar ezbere bilirdim. MJ'in herhangi bir notada ve tondaki sesini nerede olsa ayırt edebileceğimi iddia ediyorum. Darkwing Duck'ın ilk yayınlandığı bölümde Opening Theme 'i dinler dinlemez kulağım MJ'in sesini oldukça net şekilde ayırt etti.

Hatta şöyle ki; zaten ben uzun süre (büyüyüp de araştırana kadar) o kısmın onun söylediğini herkesin bildiğini düşünüyordum ancak ne yazık ki , o dönemlerde çevremde kulağı (benim kadar) iyi birileri olmadığı için karşılaştırma fırsatı bile bulamamıştım ve konu bu şekilde kaldı.

Yıllar sonra internet icat olup da evlerimize girdiğinde araştırdım ancak sonuç elde edemedim. data günümüze kadar çoğalmış olmasına karşın, hala bunun ile ilgili bir resmi bir bilgi elde edebilmiş değilim.

2-) Olasılıklar üzerinde durmaya başladım. Bir ENTP olarak yakın karakterdaşım Sherlock Holmes'un metodlarını benimseyen ve bilinçaltında zaten kullanan biriyim. Elimde yeterli data olmadan asla kafamdaki sonuca varmak için olayların kurgusunu yönlendirip kendimi eksik ve doğru olmayana doğru yönlendirmem ancak kulağıma çok güvendiğim için bunun peşini de bırakmam istemedim ve açık kapı bulmak için doğruluğu üzerinden gitmek zorundaydım.

Sonra tarih'lere başvurmak aklıma geldi. Darkwing Duck'ın ilk yayın tarihi Eylül 1991. Peki bunu Michael Jackson ile nasıl bağdaştırabilirdim? Aklıma diskografisine bakmak geldi. Gördüm ki Darkwing Duck'ın yayınlanmasından 2 ay sonra MJ'in "Dangerous" albümü yayınlanmış.

Bu bir rastlantı olabilir tabii, muhtemelen de öyledir diye düşündüm ama bir şeyler beni bu 20 yıl içinde hep kaşıyıp durdu. Bu ikisi arasında bir ilişki kurmaya çalışmak istemesem de sonunda bir şekilde bağladım.

3-) Bilin bakalım Darkwing Duck açılış teması süresi boyunca tam 2 kez , kamera sadece ona odaklanırken, şarkının sözleri olmadığı anda bize ne diyor? evet doğru tahmin ettiniz.

" let's get dangerous" , "let's get dangerous"

yani diyor ki, "Gidelim de Dangerous albümünü edinelim"

4-) Darkwing Duck zaten bir Disney ürünü, Disney'in bilinçaltı reklam ve algı yayını yaptığını artık imam hatiplerde bile okutuyorlar. MJ'in de çizgi film sevdasını 7 kıta biliyor.

Bu durumda benim yaptığım çıkarım, en çok da kulağıma hala güvenerek; linkteki videoda (referans olsun diye) 00:44 - 00:46 arasındaki 2 saniyede, MJ, gizlice, bugüne kadar hiç açıklama yapmadan kendi sesini kullanmıştır ve belki de MJ, Dangerous albümü öncesi çocuklara "Dangerous" ı aşılamak için Darkwing Duck'ı kendine alet etmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=375ENQbru8s

100 yıl sonra da olsa birileri çıkıp bunu açıklayacak diye bu yazıyı yazdım...Söz uçar yazı kalır.


Sevgiler.

Alper16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Zeka ve Akıl